Google

Chirurgia stomatologiczna

Wróć do poprzedniej strony

 

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

Współczesna chirurgia stomatologiczna umożliwia nie tylko usuwanie, ale w znacznie większym zakresie utrzymanie zębów, objętych różnymi procesami chorobowymi. Wykonywane w Klinice zabiegi, jak resekcje wierzchołków korzeni czy usuwanie torbieli pozwalają na uratowanie zębów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać usunięte. 
 

Znaczna część zabiegów polega na przygotowaniu pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego, np. protetycznego, czy implantologicznego. Każdy zabieg wymaga niezwykłej precyzji i znajomości skomplikowanych technik chirurgicznych, dlatego współpracujemy z najlepszymi specjalistami chirurgii stomatologicznej. 


W Klinice Stomatologicznej Wejt & Tawakol pracują specjaliści, którzy wykonują pełen zakres zabiegów chirurgicznych, począwszy od zwykłych ekstrakcji, poprzez skomplikowane dłutowanie zębów mądrości, aż do podnoszenia zatok szczękowych i leczenia implantami. Lekarze chirurdzy , wykonują wiele zabiegów z pogranicza chirurgii i periodontologii oraz zajmują się przygotowaniem jamy ustnej do leczenia protetycznego.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu innowacyjnej, komputerowej aparatury do znieczuleń miejscowych - Quick Sleeper, która zapewnia unikalną, bezbolesną technikę podawania znieczulenia oraz gwarantuje sterylność podczas jego wykonywania. Istnieje także możliwość wykonania sedacji wziewnej podtlenkiem azotu (gaz rozweselający), aby poprawić komfort psychiczny pacjenta przed zabiegiem.

Planowane leczenie chirurgiczne wywołuje u pacjentów obawy przed operacją, powikłaniami i bólem. Powodzenie przebiegu leczenia i dobór optymalnej strategii postępowania zawsze idą więc w parze z dbałością o rzetelne udzielenie informacji pacjentowi i rozwianie ewentualnych wątpliwości. Dlatego też, każdorazowo, pacjent jest przygotowywany do zabiegu. Lekarz tłumaczy dokładnie cały plan leczenia, poszczególne etapy i możliwe następstwa. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Po leczeniu pacjent jest otaczany szczególną opieką tak, by cały proces zakończył się sukcesem, a pacjent możliwie szybko doszedł do zdrowia.

  • ekstrakcja - czyli usunięcie zęba - wykonujemy zawsze w znieczuleniu, po dokładnym rozważeniu, czy istnieją szanse na wyleczenie zęba innymi metodami,
  • resekcje wierzchołków korzeni - usunięcie tylko wierzchołka korzenia wraz bakteriami i stanem zapalnym wokół niego,
  • hemisekcje - rozcięcie zęba wielokorzeniowego, aby usunąć chorą część, a wykorzystać pozostawioną zdrową jako filary pod mosty lub korony,
  • dłutowanie zębów zatrzymanych i zniszczonych - trochę bardziej skomplikowana ekstrakcja zęba, który sam nie może się wyrząć lub jest całkowicie zniszczony w wyniku próchnicy . Dotyczy najczęściej zębów ósmych,
  • augmentacja, czyli odbudowa kości - dzięki zastosowaniu materiałów kościozastępczych możemy poprawić warunki kostne u pacjenta zdecydowanego na implantację,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej - uzyskujemy w ten sposób miejsce i odpowiednie warunki do implantacji w szczęce.
  • wszczepianie implantów - zabieg pozwalający na uzupełnienie braków zębowych bez konieczności szlifowania sąsiednich zębów, lub wykonywania wyjmowanej protezy.

KONTAKT

Klinika Stomatologiczna
Wejt & Tawakol
edentist.pl
ul. Emilii Plater 18
71-632 Szczecin

kontakt@edentist.pl

tel. +48 91 423 57 57
tel. +48 91 423 76 52

Godziny przyjęć

pn - pt 9.00 - 20.00
sobota 9.00 - 13.00

Klinika Stomatologiczna Wejt&Tawakol

NASI DENTYŚCI

dr n. med. Edyta Wejt-Tawakol

wejt.pngZałożyciel i współwłaściciel kliniki. Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 1993 r. W 2004 r. obroniła doktorat z dziedziny stomatologii zachowawczej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of Oral Implantologists. W 2011 złożyła z wyróżnieniem egzamin Curriculum Implantologii PSI uzyskując najwyższą notę w Polsce. Od lat, z dużym doświadczeniem i powodzeniem kreuje wizję pięknego i zdrowego uśmiechu uzyskując efekt końcowy poprzez interdyscyplinarne połączenie stomatologii kosmetycznej, implantologii, protetyki i periodontologii. Szerokie spektrum zainteresowań także w dziedzinie psychologii i wielopoziomowe podejście do pacjenta zaowocowało ukończeniem dwuletniej szkoły hipnozy w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą oraz certyfikatem Praktyka Programowania Neurolingwistycznego.

lek. dent. MAREK TAWAKOL

tawakol.pngSpecjalista I st. stomatologii oglnej, Kierownik i współwłasciciel kliniki. Absolwent Pomorskiej Akademii Madycznej z 1996r. swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje w chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, oraz protetyce. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of oral Implantologists. W 2011 ukonczył curiculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

dr n. med. Dominika Polak-Majcher

polak.pngAbsolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 2006r. W 2011r. obroniła doktorat z dziedziny protetyki. Pracuje w Klinice Stomatologicznej Wejt & Tawakol od 2007r. zajmując się głównie całościowymi odbudowami protetycznymi i kosmetycznymi narządu żucia, schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, stomatologią estetyczną, periodontologią, leczeniem dzieci oraz medycyną estetyczną. Łącząc te wszystkie dziedziny ukończyła Curriculum Periodontologiczne a jako członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging kieruje się wizją, że wszystko zaczyna się od uśmiechu. Swój rozwój zawodowy poszerza jako uczestnik studiów podyplomowych 2-stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej na Uniwersytecie w Sienie ("Master di II Livello" of Prosthodontics).

lek. dent. Adrian Borawski

borawski.pngAbsolwent Pomorskiej Akademii Medycznej. W klinice z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego wykonuje zabiegi z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego), protetyki, stomatologii estetycznej i leczenia dzieci. Ukończył Curicculum Periodontologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego.