Google

Implantacja to metoda uzupełniania braków zębowych, rozwijająca się i udoskonalana od 40 lat. Polecana jest osobom, które w wyniku chorób, urazów utraciły zęby wraz z korzeniami i jedynym ratunkiem jest wszczepienie tytanowych korzeni, a następnie osadzenie na nich korony, mostu lub protezy. Uzyskujemy w ten sposób uzupełnienie protetyczne najwyższej jakości, które daje maksymalny komfort pacjentowi przy zachowaniu wytrzymałości odpowiadającej prawdziwym zębom. Przy odpowiedniej dbałości o higienę można zachować implant do końca życia. 

Leczenie implantologczne to proces kilkuetapowy.

Pierwszy etap, chirurgiczny to wszczepienie tytanowego implantu w kości żuchwy lub szczęki. Po odczekaniu kilku miesięcy (od 3 do 6), zależnie od stanu kości i tempa integrowania implantu z tkanką kostną) następuje etap drugi, protetyczny - osadzenie na implancie korony, mostu albo protezy. Leczenie implantologiczne może się wydłużyć w przypadku, gdy kości szczęki lub żuchwy są zbyt słabe, aby utrzymać implant, i potrzeba wykonać dodatkowe zabiegi służące odbudowie (augmentacji) kości, takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej czy sterowaną regenerację kości.

Wieloletnie doświadczenie lekarzy Kliniki Stomatologicznej Wejt & Tawakol w implantologii gwarantuje Państwu najwyższe bezpieczeństwo przeprowadzanego leczenia.

Każdy brak, nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym). 
Idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są implanty dentystyczne.

Stosowane obecnie implanty zębów to niewielkich rozmiarów tytanowe śruby umieszczane chirurgicznie w kościach szczęk, zastępujące korzeń brakującego zęba oraz tworzące podbudowę dla nowej korony zęba.

W Klinice Stomatologicznej Wejt&Tawakol stosowane są wyłącznie implanty najwyższej jakości, renomowanych, czołowych producentów światowych niemiecki Ankylos i amerykański Bicon. Są to implanty stomatologiczne gwarantujące naszym pacjentom najwyższą jakość, bezpieczeństwo oraz znakomitą estetykę.

KONTAKT

Klinika Stomatologiczna
Wejt & Tawakol
edentist.pl
ul. Emilii Plater 18
71-632 Szczecin

kontakt@edentist.pl

tel. +48 91 423 57 57
tel. +48 91 423 76 52

Godziny przyjęć

pn - pt 9.00 - 20.00
sobota 9.00 - 13.00

Klinika Stomatologiczna Wejt&Tawakol

NASI DENTYŚCI

dr n. med. Edyta Wejt-Tawakol

wejt.pngZałożyciel i współwłaściciel kliniki. Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 1993 r. W 2004 r. obroniła doktorat z dziedziny stomatologii zachowawczej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of Oral Implantologists. W 2011 złożyła z wyróżnieniem egzamin Curriculum Implantologii PSI uzyskując najwyższą notę w Polsce. Od lat, z dużym doświadczeniem i powodzeniem kreuje wizję pięknego i zdrowego uśmiechu uzyskując efekt końcowy poprzez interdyscyplinarne połączenie stomatologii kosmetycznej, implantologii, protetyki i periodontologii. Szerokie spektrum zainteresowań także w dziedzinie psychologii i wielopoziomowe podejście do pacjenta zaowocowało ukończeniem dwuletniej szkoły hipnozy w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą oraz certyfikatem Praktyka Programowania Neurolingwistycznego.

lek. dent. MAREK TAWAKOL

tawakol.pngSpecjalista I st. stomatologii oglnej, Kierownik i współwłasciciel kliniki. Absolwent Pomorskiej Akademii Madycznej z 1996r. swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje w chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, oraz protetyce. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of oral Implantologists. W 2011 ukonczył curiculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

dr n. med. Dominika Polak-Majcher

polak.pngAbsolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 2006r. W 2011r. obroniła doktorat z dziedziny protetyki. Pracuje w Klinice Stomatologicznej Wejt & Tawakol od 2007r. zajmując się głównie całościowymi odbudowami protetycznymi i kosmetycznymi narządu żucia, schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, stomatologią estetyczną, periodontologią, leczeniem dzieci oraz medycyną estetyczną. Łącząc te wszystkie dziedziny ukończyła Curriculum Periodontologiczne a jako członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging kieruje się wizją, że wszystko zaczyna się od uśmiechu. Swój rozwój zawodowy poszerza jako uczestnik studiów podyplomowych 2-stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej na Uniwersytecie w Sienie ("Master di II Livello" of Prosthodontics).

lek. dent. Adrian Borawski

borawski.pngAbsolwent Pomorskiej Akademii Medycznej. W klinice z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego wykonuje zabiegi z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego), protetyki, stomatologii estetycznej i leczenia dzieci. Ukończył Curicculum Periodontologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego.