Google

Nowoczesne technologie w stomatologii

Rentgenodiagnostyka

Radiowizjografia cyfrowa Kodak 6500

to najnowoczesniejszy system radiologii cyfrowej firmy Carestream. Najwyższa jakość obrazowania i diagnozowania , pozwala na zmniejszenie dawki promieniowania nawet o 90% w porównaniu z tradycyjnymi kliszami rentgenowskimi. Zdjęcie zęba na ekranie komputera otrzymujemy po 2-3 sekundach od ekspozycji. 

Kodak 6500

Aparat Kodak 9000 3D

zdjecie panoramiczne to badanie dostarczające szybkiego i pełnego przeglądu stanu calego uzębienia,stawów skroniowo-żuchwowych i zatok. stanowi pierwszy krok do rozpoczecia leczenia szczegolnie implantologicznego oraz protetycznego pomaga w diagnozowaniu ukrytych, bezobiawowych stanów zapalnych i nowotworów.

Kodak 9000 3D

Tomografia 3D

Jest podstawowym narzedziem diagnostycznym w nowoczesniej chirurgii stomatologicznej , implantologii oraz endodoncji. Pomaga precyzyjnie określić rozmiar implantow i ich rozmieszczenie, przez co zapewnia maksimum bezpieczenstwa pacjentowi. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne. Dane uzyskane pozwalają:

 • Obrazować wewnętrzną anatomię z dokładnością niemożliwą do uzyskania w innym badaniu radiologicznym
 • Precyzyjnie planować zabiegi i leczenie
 • Dokładnie ocenić potencjalne ryzyko
 • Precyzyjnie przeanalizować przebieg ważnych struktur takich jak nerwy, naczynia krwionośne, korzenie zębów, położenie zatok szczekowych, których umiejscowienie jest inne u każdego pacjenta.

Dawka promieniowania jest ok 10 razy mniejsza niż w przypadku konwencjonalnej TK.

Tomografia 3D

Mikroskop OPERACYJNY ZEISS PRO ERGO

Mikroskop operacyjny ZEISS PRO ERGO z  oświetleniem xenonowym pozwala na dokładne diagnozowanie i precyzyjną prace lekarzy. Dzięki wykorzystaniu dużego powiększenia i bardzo dobrego oświetlenia pola zabiegowego jesteśmy w stanie przeprowadzić perfekcyjne leczenie kanałowe. Można z powodzeniem usuwać złamane narzędzia endodontyczne i odnajdywać dodatkowe kanały, opracować cienkie i zakrzywionych kanałów aby uratować zęby w przeszłości skazane na usunięcie. Tym samym zwiększamy trwałość i skuteczność prowadzonego leczenia.

Obecnie mikroskop traktowany jest przez nas jako podstawowy sprzęt wykorzystywany podczas leczenia kanałowego.

Mikroskop

Znieczulenie komputerowe sterowane mikroprocesorem

SleeperOne jest systemem, który całkowicie zrewolucjonizował jakość i skuteczność znieczuleń.Zarówno ciśnienie podawanego środka jak i jego ilość są sterowane mikroprocesorowo. Oznacza to, że środek znieczulający jest podawany w taki sposób, by wyeliminować efekt rozpierania płynu znieczulającego, co objawia się bólem. Jego wygląd i działanie pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki.

Znieczulenie sterowane komputerowo

Piezosurgery

Piezosurgery zostało stworzone, aby precyzyjnie i bezpiecznie wykonywać zabiegi chirurgicznego usuwania zatrzymanych zębów, podnoszenia zatok szczękowch, implantacji, resekcji, usunięcia torbieli, augmentacji kości bez jakiegokolwiek uszkodzenia tkanek miękkich lub przegrzania kości. Technologia wzmaga procesy gojenia i zmniejsza dyskomfort po operacjach.

Dzięki opatentowanym, kontrolowanym, trójwymiarowym drganiom ultradźwiękowym znajduje szerokie zastosowanie w większości trudnych przypadków.

Piezosurgery

Sedacja wziewna

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu jest łatwą i bezpieczną formą uspokojenia pacjentów zarówno dorosłych jak i dzieci, nie radzących sobie ze stresem na fotelu dentystycznym. Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie, nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta po zabiegu.

Do zalet stosowania podtlenku azotu (tzw. gazu rozweselającego :)) można przede wszystkim zaliczyć jego działanie przeciwbólowe, antylękowe, rzadko halucynogenne, oraz niepamięć wsteczną. Działanie przeciwbólowe nie jest zbyt silne, ale daje pewne możliwości ograniczenia czucia podczas niektórych zabiegów o niewielkim stopniu nasilenia bólu, np. opracowywanie próchnicy początkowej, usuwanie złogów nazębnych, wykonywanie znieczuleń miejscowych i przewodowych, usuwanie szwów, itd.

Sedacja pozwala na ograniczenie dyskomfortu u pacjentów z silnym odruchem wymiotnym, np. w czasie pobierania wycisków. Stosowana u dzieci pozwala na wykonanie koniecznych zabiegów, których nie udałoby się przeprowadzić skutecznie bez znieczulenia ogólnego, ze względu na brak współpracy dziecka z lekarzem. Bardzo często dzieci, które wymagały sedacji, po kilku zabiegach już jej nie wymagają. U starszych dzieci oraz u osób dorosłych poleca się stosowanie sedacji w przypadkach, w których pacjenci reagują silnym stresem na ukłucia igłą w czasie znieczulenia miejscowego.

Do podawania podtlenku azotu służy urządzenie MASTER FLUX, jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji.

Sedację za pomocą mieszaniny N2O/O2 poleca się stosować szczególnie u pacjentów, u których występują:

 • astma oskrzelowa
, padaczka, choroby serca (mieszanina zawierająca podtlenek azotu nie wpływa negatywnie na serce )
, nadciśnienie tętnicze (dzięki sedacji zmniejsza się stres i nieoczekiwane skoki ciśnienia z nim związane),hemofilia (brak konieczności wkłuwania igły w celu wykonania znieczulenia)


Zabieg jest bezpieczny ponieważ nie powoduje zaburzeń rytmu serca i może być podawany pacjentom z chorobami serca. Nie powoduje zwiotczenia mięśni, przez co nie zaburza działania mięśni oddechowych. Nie wykazuje działania na naczynia obwodowe, a więc nie wpływa na ciśnienie krwi. Nie wpływa również znacząco na ośrodek oddechowy, przez co nie zagraża pacjentowi zwolnienie oddechu i niedotlenienie. Nie drażni śluzówki drzewa tchawiczo-oskrzelowego, czyli może być podawany pacjentom z astmą. Tylko nieznacznie zmniejsza kurczliwości mięśnia sercowego. Nie gromadzi się w tkance tłuszczowej, dzięki czemu ulega bardzo szybkiej eliminacji przez płuca i dlatego bardzo łatwo nad nim zapanować, a przedłużanie podawania do wielu godzin w żaden sposób nie wpływa na czas dojścia pacjenta do stanu pełnej sprawności, który niezmiennie wynosi 30 min. 


N2O/O2 nie powinien być podawany pacjentom:

 • z katarem,
 • ostrym zapaleniem zatok i ucha środkowego,
 • posiadającym implant ślimakowy,
 • kobiecie w I trymestrze ciąży,
 • choremu na porfirię,
 • miastenię gravis,
 • roztrzenie oskrzelowe,
 • rozedmę płuc,
 • choremu psychicznie
 • alkoholikowi.

Zastosowanie sedacji wziewnej w tych przypadkach nie powoduje jednak zagrożenia życia pacjenta. Nie są konieczne specjalne przygotowania pacjenta, poza wstrzymaniem się od spożywania posiłków na 3 godz. przed zabiegiem, nie ma też specjalnych zaleceń po zakończeniu zabiegu.

Sedacja wziewna
Sedacja wziewna

Laser Fotona Light Walker

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE LASERY STOMATOLOGICZNE NA ŚWIECIE dzięki możliwości wyboru dwóch uzupełniających się (pod względem ich wpływu na tkanki) długości fal laserowych Er:YAG i Nd:YAG LightWalker staje się laserem uniwersalnym.

Zamysłem wdrożenia laserów była możliwość terapii zarówno tkanek miękkich jak i twardych, w tym kości, z uniknięciem bezpośredniego kontaktu narzędzia z tkankami, towarzyszących mu wibracji oraz dolegliwości bólowych. Zastosowanie tego rodzaju leczenia prowadzi do szybszego gojenia się ran, mniejszego obrzęku w okresie pooperacyjnym oraz do mniej nasilonego stanu zapalnego w obrębie rany.

LightWalker oferuje najwyższe standardy leczenia stomatologicznego, a równocześnie prostotę zastosowania w:

 • znoszeniu nadwrażliwości szyjek zębowych
 • stomatologii zachowawczej (opracowanie ubytków z dezynfekcją pola zabiegowego)
 • stomatologii dziecięcej (lakowanie zębów po oczyszczeniu i zdezynfekowaniu bruzd)
 • periodontologii (dezynfekcja kieszeni przyzębnych, kiretaże, leczenie aft i opryszczki)
 • ortodoncji
 • endodoncji (całkowita eliminacja drobnoustrojów z kanału korzenia)
 • chirurgii tkanek miękkich (podcinanie wędzidełka)
 • implantologii (leczenie stanu zapalnego wokół implantów, odsłanianie implantów)
 • chirurgii stomatologicznej (resekcja wierzchołka korzenia, leczenie powikłań po ekstrakcji zębów) i wiele innych.
Laser Fotona Light

Ozonoterapia

Wykorzystanie ozonu w stomatologii wynika z jego następujących właściwości fizyko-chemicznych:

 • poprawia metabolizm zapalnie zmienionych tkanek poprzez zwiększenie ich natlenienia;
 • aktywuje systemy odpowiedzi immunologicznej – w wysokich stężeniach wywołuje efekt immunodepresyjny, w niskich immunostymulujący;
 • działa niszcząco na bakterie, grzyby i wirusy;
 • działanie ozonu na rany powstałe po zabiegach chirurgicznych i implantologicznych ma zapobiegać powikłaniom typu zakażenia pozabiegowego i sprzyjać gojeniu tkanki.

Według większości autorów 10-sekundowa aplikacja ozonu powoduje zniszczenie 99% bakterii, a 20-sekundowa 99,9%.

Ozonoterapii nie należy stosować u pacjentów z rozrusznikami serca, chorych na astmę, padaczkę i inne choroby neurologiczne, u małych dzieci i kobiet w ciąży.

Ozonoterapia

Lupy stomatologiczne

Tak naprawdę to nie ma dziedziny stomatologii, w której nie można by wykorzystać lup zabiegowych. Główna korzyść to możliwość dostrzeżenia szczegółu, precyzyjne wykonanie zabiegu, poprawa jakości pracy. Przydatność urządzeń powiększających okazuje się niezastąpiona przede wszystkim w przypadku powikłań i nieprawidłowości anatomicznych.

Lupy stomatologiczne

Kamery wewnatrzustne Kodak

W znacznej mierze ułatwia komunikację z pacjentem. Obraz oglądany na ekranie LCD przy fotelu dentystycznym pomaga zobaczyć i zrozumieć procesy chorobowe zębów i dziąseł. Pozwala także oglądać przebieg leczenia i jego efekty.

Kamery

KONTAKT

Klinika Stomatologiczna
Wejt & Tawakol
edentist.pl
ul. Emilii Plater 18
71-632 Szczecin

kontakt@edentist.pl

tel. +48 91 423 57 57
tel. +48 91 423 76 52

Godziny przyjęć

pn - pt 9.00 - 20.00
sobota 9.00 - 13.00

Klinika Stomatologiczna Wejt&Tawakol

NASI DENTYŚCI

dr n. med. Edyta Wejt-Tawakol

wejt.pngZałożyciel i współwłaściciel kliniki. Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 1993 r. W 2004 r. obroniła doktorat z dziedziny stomatologii zachowawczej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of Oral Implantologists. W 2011 złożyła z wyróżnieniem egzamin Curriculum Implantologii PSI uzyskując najwyższą notę w Polsce. Od lat, z dużym doświadczeniem i powodzeniem kreuje wizję pięknego i zdrowego uśmiechu uzyskując efekt końcowy poprzez interdyscyplinarne połączenie stomatologii kosmetycznej, implantologii, protetyki i periodontologii. Szerokie spektrum zainteresowań także w dziedzinie psychologii i wielopoziomowe podejście do pacjenta zaowocowało ukończeniem dwuletniej szkoły hipnozy w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą oraz certyfikatem Praktyka Programowania Neurolingwistycznego.

lek. dent. MAREK TAWAKOL

tawakol.pngSpecjalista I st. stomatologii oglnej, Kierownik i współwłasciciel kliniki. Absolwent Pomorskiej Akademii Madycznej z 1996r. swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje w chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, oraz protetyce. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of oral Implantologists. W 2011 ukonczył curiculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

dr n. med. Dominika Polak-Majcher

polak.pngAbsolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 2006r. W 2011r. obroniła doktorat z dziedziny protetyki. Pracuje w Klinice Stomatologicznej Wejt & Tawakol od 2007r. zajmując się głównie całościowymi odbudowami protetycznymi i kosmetycznymi narządu żucia, schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, stomatologią estetyczną, periodontologią, leczeniem dzieci oraz medycyną estetyczną. Łącząc te wszystkie dziedziny ukończyła Curriculum Periodontologiczne a jako członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging kieruje się wizją, że wszystko zaczyna się od uśmiechu. Swój rozwój zawodowy poszerza jako uczestnik studiów podyplomowych 2-stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej na Uniwersytecie w Sienie ("Master di II Livello" of Prosthodontics).

lek. dent. Adrian Borawski

borawski.pngAbsolwent Pomorskiej Akademii Medycznej. W klinice z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego wykonuje zabiegi z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego), protetyki, stomatologii estetycznej i leczenia dzieci. Ukończył Curicculum Periodontologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego.