Google

Zdrowe zęby nie zagwarantują pięknego uśmiechu, jeśli w złej kondycji są dziąsła. Na skutek chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb można w szybkim czasie doprowadzić do rozchwiania i utraty zębów. 

Jeżeli w twojej jamie ustnej widzisz następujące objawy, to znak że należy rozpocząć leczenie:

 • krwawienie dziąseł
 • zaczerwienienie dziąseł
 • rozchwianie zębów
 • odsłonięcie szyjek zębowych
 • przemieszczenie się zębów
 • powstawanie szpar między zębami
 • nieprzyjemny zapach z ust

Objawy te świadczą o chorobie przyzębia.

Głównym powodem choroby jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Mogą być też przyczyny genetyczne, choroby ogólnoustrojowe i choroby obniżające odporność organizmu. Chorobie sprzyja palenie papierosów.

Brak higieny jamy ustnej lub niedokładne szczotkowanie zębów przez 2-3 dni, powoduje odkładanie się na nich płytki nazębnej, która twardnieje i powstaje z niej porowaty kamień. Kamień tworzy się najpierw przy krawędzi dziąsła, a później "schodzi" coraz niżej wzdłuż korzenia zęba. Wdziera się pod dziąsło, tworząc patologiczne kieszonki. Kamień nieustannie drażni dziąsła, powodując ich obrzęk, ból oraz krwawienie podczas mycia zębów. W ten sposób dochodzi do zaniku kości, ząb zaczyna się chwiać, a wtedy zwykle nie udaje się go ocalić.

W klinice dysponujemy całą gamą metod leczniczych, jednak zawsze zaczynamy od wykonania oczyszczania zębów, czyli scalingu. Jedną z najnowocześniejszch metod leczenia paradontozy jest zastosowanie lasera. Promieniowanie lasera dezynfekuje powstałą patologiczną kieszonkę zębową, usuwa resztki kamienia i ziarninę powodując gojenie stanu zapalnego.

Najważniejsze zabiegi periodontologiczne to:

 • scaling - jest to usuwanie kamienia nad- i poddziąsłowego, zakończone piaskowaniem (air-flow) i wypolerowaniem zębów,
 • kiretaż - oczyszczanie patologicznych kieszonek dziąsłowych,
 • leczenie paradontozy,
 • korekty zgryzu - usuwanie tak zwanych węzłów urazowych, czyli miejsc narażonych na szczególne przeciążenia,
 • leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego - pomaga zwalczyć zgrzytanie i ścieranie zębów, bóle szczęk, często leczy uporczywe migreny i sztywność karku,
 • wydłużanie koron klinicznych zębów - stosowane jest w celu poprawy estetyki przebiegu dziąseł, a także aby odsłonić miejsce złamania zęba,
 • pokrycie recesji dziąseł - przywrócenie prawidłowego poziomu dziąsła na odsłoniętej szyjce zęba,
 • laserowe leczenie opryszczki i aft,
 • laserowe podcięcie wędzidełka wargi górnej i języka,
 • Szynowanie rozchwianych zębów.

KONTAKT

Klinika Stomatologiczna
Wejt & Tawakol
edentist.pl
ul. Emilii Plater 18
71-632 Szczecin

kontakt@edentist.pl

tel. +48 91 423 57 57
tel. +48 91 423 76 52

Godziny przyjęć

pn - pt 9.00 - 20.00
sobota 9.00 - 13.00

Klinika Stomatologiczna Wejt&Tawakol

NASI DENTYŚCI

dr n. med. Edyta Wejt-Tawakol

wejt.pngZałożyciel i współwłaściciel kliniki. Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 1993 r. W 2004 r. obroniła doktorat z dziedziny stomatologii zachowawczej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of Oral Implantologists. W 2011 złożyła z wyróżnieniem egzamin Curriculum Implantologii PSI uzyskując najwyższą notę w Polsce. Od lat, z dużym doświadczeniem i powodzeniem kreuje wizję pięknego i zdrowego uśmiechu uzyskując efekt końcowy poprzez interdyscyplinarne połączenie stomatologii kosmetycznej, implantologii, protetyki i periodontologii. Szerokie spektrum zainteresowań także w dziedzinie psychologii i wielopoziomowe podejście do pacjenta zaowocowało ukończeniem dwuletniej szkoły hipnozy w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą oraz certyfikatem Praktyka Programowania Neurolingwistycznego.

lek. dent. MAREK TAWAKOL

tawakol.pngSpecjalista I st. stomatologii oglnej, Kierownik i współwłasciciel kliniki. Absolwent Pomorskiej Akademii Madycznej z 1996r. swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje w chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, oraz protetyce. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie, International Congress of oral Implantologists. W 2011 ukonczył curiculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

dr n. med. Dominika Polak-Majcher

polak.pngAbsolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej z 2006r. W 2011r. obroniła doktorat z dziedziny protetyki. Pracuje w Klinice Stomatologicznej Wejt & Tawakol od 2007r. zajmując się głównie całościowymi odbudowami protetycznymi i kosmetycznymi narządu żucia, schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, stomatologią estetyczną, periodontologią, leczeniem dzieci oraz medycyną estetyczną. Łącząc te wszystkie dziedziny ukończyła Curriculum Periodontologiczne a jako członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging kieruje się wizją, że wszystko zaczyna się od uśmiechu. Swój rozwój zawodowy poszerza jako uczestnik studiów podyplomowych 2-stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej na Uniwersytecie w Sienie ("Master di II Livello" of Prosthodontics).

lek. dent. Adrian Borawski

borawski.pngAbsolwent Pomorskiej Akademii Medycznej. W klinice z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego wykonuje zabiegi z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego), protetyki, stomatologii estetycznej i leczenia dzieci. Ukończył Curicculum Periodontologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego.